Tysięczny gość naszego serwisu internetowego


Nowoczesność już od dawna zawitała do Kościoła Powszechnego. Nowe technologie budowy i kształty brył budynków kościoła, środki audio-wizualne, posoborowy wystrój i liturgia - nikogo już nie dziwią. Ostatnio, bardzo szybko wkracza też do życia społeczności kościelnych najnowsza nowinka, którą jest internet.
Dzięki zainteresowaniom młodszych przedstawicieli kleru i współpracujących z nimi świeckich bardzo dużo kościołów ma już swoje strony WWW. 
Dobrze się stało, że nasz parafianin Ks. Ryszard Skowronek, jeszcze w seminarium, zrobił - na serwerze OPOKI - stronę internetową. Była to pierwsza witryna w Dekanacie Mysłowickim. Dzisiaj swoje serwisy mają już też inne mysłowickie kościoły, które poszły z duchem czasu w przekazie informacji. Nasza strona przechodzi trzeci stopień ewolucji zaistnienia w sieci. Najnowsze jej wcielenie powstało za sprawą młodego człowieka, aktywnego w ruchu oazowym naszego kościoła - Adama Chwedyka. Zaproponował on nową wersję strony, z bogatszym serwisem i stałą pomoc przy jej aktualizacji. 
Tak to od września ubiegłego roku informacje z naszej parafii idą w świat wzbogacone o dobry serwis fotograficzny i co najważniejsze - aktualizowane na bieżąco intencje mszalne oraz zaproszenia na ciekawe wydarzenia, które mają miejsce w naszym kościele.
Istniejąca księga gości wskazuje na odwiedzanie naszej strony przez internautów nie tylko z Polski, a licznik odwiedzin strony, zanotował w ubiegłym tygodniu tysięcznego gościa. Wskazuje to na duże zainteresowanie i popularność internetowego serwisu naszego kościoła. Można tam znaleźć wiele ciekawostek z janowskiej społeczności. 
Co prawda, licznik działa dopiero od pięciu miesięcy, jednak okrągła liczba odwiedzin zobowiązuje nas do nagrodzenia tysięcznego internautę. Prosimy o zgłoszenie się do jej odbioru w kancelarii parafialnej - miłego nam gościa - oczywiście z dowodem tego „wyczynu” (screen - zrzut z ekranu). 

G.S.